IP Kullanıcı Rehberi Kullanımı

IP Kullanıcı Rehberi ile IP ve Kullanıcı adlarını eşleştirerek, Soplog içerisinde IP-Kullanıcı adı çözümlemesi yapabilirsiniz. IP kullanıcı rehberi 2 farklı kaynaktan bilgi almaktadır. IP kullanıcı yönetimi için Ayarlar > IP Kullanıcı Rehberi sayfasına gidin.

1 - Elle tanımlanmış kullanıcı listesi

2 - Sophos'da entegre edilmiş Active Directory kullanıcı listesi

1 - Rehbere Manuel Kullanıcı Ekleme

IP Kullanıcı Rehberi sayfasının sol bölümünde bulunan IP Kullanıcı Ekle/Düzenle menüsünde gerekli alanları doldurarak "Rehbere Ekle" işlemini yapabilirsiniz. Sağ tarafda bulunan tabloda eklenmiş kayıtlar gösterilecektir. "Düzenle" veya "Sil" butonuna tıklayarak kayıt üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Responsive image

2 - Active Directory Kullanıcı Listesi

Sophos cihazınızda Active Directory entegrasyonu aktif durumsa ise, log sütunlarında isimler görünecektir. Bu isimler otomatik olarak rehbere eklenecektir.

Önemli Uyarı: Listenin dolması ve rehbere eklenmesi için loglar gelmeye başladıktan 
sonra en az 1 saat geçmesi gerekmektedir.

3 - Aktif Etme ve Sıralama İşlemleri

Öncelikli olarak kullanmak istediğiniz listeyi seçebilmek için sıralama yapabilirsiniz. Sıralamayı değiştirdiğinizde rehber listesinde yaptığınız değişiklikleri görebilirsiniz. Ayrıca kullanmak istemediğiniz yöntemin sol kısmında bulunan tik işaretini kaldırarak devre dışı bırakabilirsiniz. Tekrar aktif etmek için tik işareti koymanız yeterlidir.

Responsive image
soplog IP Kullanıcı Rehberi Active Directory Entegrasyonu