Logların İçe Dışa Aktarılması

Log İçe / Dışa Aktar sayfasında geriye dönük logları dışarıda belirlediğiniz bir konuma (FTP, ağ, local sunucu) aktarabilirsiniz. Aynı şekilde belirlediğiniz bir konumdan (FTP, ağ, local sunucu) daha önceden imzalanan yada dışa aktarılan logları içeri aktarıp Sonlogger arayüzünde inceleyebilirsiniz. Ayrıca bu sayfada gün içerisinde gelen logların sıkıştırılmış ve normal boyutlarını inceleyebilir, bu logların adetlerini görebilirsiniz.

  • Araçlar > Log İçe / Dışa Aktar sayfasına gidiniz.

 

Dışa Aktarma

Dışa Aktar sayfasında aşağıdaki görseldeki gibi geçmişe dönük logları kronolojik sırada görebilirsiniz.

Önemli Uyarı: Bu sayfadaki loglar veritabanından çekilmektedir. Daha önceden veritabanı 
sıfırlaması yapılmışsa o tarihten önceki loglarınız gözükmeyecektir.


Dışa aktarmak istediğiniz logu yada logları seçiniz ve "Dışa Aktarmak için hedef seçin" butonuna tıklayınız. Daha sonra gelen ekranda bir hedef seçip "Denetle" butonuna bastıktan sonra "Bağlantı başarılı" uyarısını alınız. İsteğe bağlı olarak "Dosyaları Sıkıştır" seçeneğini işaretleyiniz ve "Kaydet / Seç" butonuna basınız. Son olarak "Dışa Aktarmayı Başlat" butonuna basarak dışa aktarmayı başlatabilirsiniz.İşlem tamamlandıktan sonra aşağıdaki görseldeki gibi görünecektir.

İçe Aktarma

İçe Aktarma sayfasında daha önceden dışa aktarmış olduğunuz logları yada yedeklenip imzalanmış loglarınızı veritabanına aktararak Sonlogger üzerinde, "Loglar > Logları Görüntüle" sayfasında inceleyebilirsiniz.
Bunun için; İçe Aktar butonuna tıklayınız ve "İçe Aktarmak için hedef seçin" butonuna tıklayınız. Daha sonra gelen ekranda bir hedef seçip "Denetle" butonuna bastıktan sonra "Bağlantı başarılı" uyarısını alınız ve "Kaydet / Seç" butonuna basınız. Son olarak "Dışa Aktarmayı Başlat" butonuna basarak dışa aktarmayı başlatabilirsiniz.