Lisans Etkinleştirme Aşamaları

Soplog Portal üzerinden, Satınalma İşlemleri > Lisans Satın Al adımlarını izleyiniz. Gelen ekranda cihazınızın modelini seçip ödeme adımlarını tamamlayınız.

Not: Lütfen bu dokümanı incelemeden önce Cihaz Ekleme dokümanındaki adımları tamamladığınızdan emin olunuz.


Lisansın Etkinleştirilmesi

Ödeme işleminiz başarıyla tamamlandıktan sonra iki adet mail gönderilecektir. Bunlardan birincisi  lisans anahtarınızın bulunduğu Lisans Satınalma Başarılı mailidir, ikincisi ise fatura mailidir. Lisans anahtarınıza, gelen mailden ulaşabileceğiniz gibi Soplog Portal üzerinde bulunan Satınalma Geçmişi üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Lisans anahtarınız aşağıdaki gibi mail olarak iletilecektir.


Lisans anahtarınızı aşağıdaki gibi Soplog Portal üzerinden görebilirsiniz.Lisans anahtarınızı kopyaladıktan sonra Soplog ürün arayüzünden Cihaz > Cihaz Ayarları sayfasını açınız. Eğer daha önceden 30 günlük deneme lisansı başlatmışsanız gelen ekrandan Kayıtlı Cihazlar sekmesinde yer alan cihazınızın üzerine gelerek Lisansı Kontrol Et butonuna basınız ve lisans anahtarınızı yapıştırıp Devam et butonuna basınız. Bu aşamadan sonra lisansınızı aktifleştirmiş olacaksınız.Eğer daha önceden herhangi bir deneme sürümü başlatmamışsanız ve deneme sürümünü kullanmak istiyorsanız Kayıtsız Cihazlar sekmesinde yer alan cihazınızın üzerine gelerek Kaydet butonuna tıklayıp gelen ekranda 30 günlük deneme sürümünü başlatın seçeneğini seçiniz ve sizden istenilen bilgileri girip Devam et butonuna tıklayınız. Mailinize gönderilen doğrulama kodunu girdikten sonra  deneme lisansınızı aktifleştirmiş olacaksınız.Soplog Lisans Etkinleştirme