Zyxel Arayüzünde Yapılması Gerekenler

SopLog Hotspot modülünü kullanmadan önce Zyxel Firewall arayüzünde yapılması gereken ayarlar bulunmaktadır. Bu dokümanı inceleyerek Zyxel arayüzündeki gereken ayarları yapabilirsiniz.


Web Authentication Ayarı

Zyxel Firewall arayüzüne giriş yaptıktan sonra sol menüden “Configuration > Web Authentication > Authentication Type” sayfasına gidiniz ve Add butonuna tıklayınız. Gelen ekranı aşağıdaki görsele uygun biçimde doldurunuz.

Login Url bölümünü aşağıdaki şekilde doldurunuz.

http://Soplog_Sunucu_Ip_Adresi:5000/hotspot/auth?gw_sn=Zywall_Seri_NumarasıExternal Web Portal bölümünde bulunan Login Url alanına, SopLog arayüzünde “Config > Hotspot Ayarları” sayfasının en altında bulunan ”Login URL alanındaki linkini kopyalayınız. “OK” butonuna tıklayarak yaptığınız değişiklikleri kaydediniz.


 

Configuration > Web Authentication > General sayfasına gidiniz. Gelen sayfanın ilk bölümünde bulunan Global Setting altından "Enable Web Authentication" seçeneğini aktif ediniz.Aynı sayfanın en altında bulunan Web Authentication Policy Summary bölümünde bulunan “Add” butonuna tıklayarak aşağıdaki görsele uygun şekilde kuralı ekleyiniz. Bu adımdan sonra Sophos tarafında yapılması gereken ayarlar tamamlanmıştır. SopLog arayüzünde yapılması gereken ayarları tamamladıktan sonra Hotspot modülü aktif olacaktır.