Zamanlanmış Rapor Oluşturma

Raporlar sayfasında incelediğiniz tüm raporları zamanlanmış rapor olarak tanımlayabilir ve daha önceden eklemiş olduğunuz mail profiline gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlem için, oluşturmak istediğiniz raporu ve gerekli alanları seçtikten sonra "Zamanlanmış Rapor Oluştur" butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Mail profil ayarları için Mail Gönderim Profili Oluşturma dokümanını inceleyebilirsiniz.Zamanlanmış Rapor oluşturma

Raporlar sayfasından istediğiniz ve incelediğiniz bir raporu belirli aralıklar ile tarafınıza zamanlanmış olarak gönderilmesini isterseniz, sağ üst köşede bulunan "Zamanlanmış Rapor" Oluştur  butonuna tıklayınız.Rapor Adı ve Açıklama Ekleme

Rapor adı , seçtiğiniz opsiyonlara göre otomatik olarak oluşturulmaktadır, isteğinize göre değiştirebilirsiniz. Bu vereceğiniz rapor ismi mail konusu olarak karşınıza çıkacaktır.

Ayrıca Açıklama kısmını da doldurabilirsiniz. Açıklama kısmı zorunlu alan değildir.

 


Rapor Oluşturulacak Cihazların Seçimi

Cihaz seçimi alanı zorunlu alandır. Oluşturduğunuz raporların hangi cihazlar için geçerli olduğunun göstergesidir. Bu alanda birden fazla cihaz seçebilirsiniz.Zaman Ayarları ve Mail Profil Seçimi

Zaman Periyodu kısmında ne kadarlık bir veri aralığı kullanılması gerektiğini seçebilirsiniz. Örneğin; Haftalık aralığı seçerseniz, bir haftalık log kayıtlarından rapor oluşturulacaktır.

Her seçeneği ise, Pdf raporunun ne kadar aralıklar ile oluşturulup, mail gönderileceğini göstermektedir. Örneğin; Gün seçeneğini işaretlerseniz, her günü sonunda rapor oluşturulup tarafınıza mail gönderilecektir.

Mail gönderim profili zorunlu alandır. Birden fazla mail gönderim profilini aynı anda seçebilirsiniz.Gruplama ve Limit Seçenekleri

Buradaki seçenekler, raporları incelerken seçtiğiniz alanlara göre otomatik olarak getirilecektir, sonradan değiştirmeniz mümkündür.

Gruplama adı, oluşturacağınız raporu hangi alana göre gruplamak istediğinizi göstermektedir.

Top limit ise, oluşturacağınız raporda en fazla kaç kayıt görmek istediğinizi belirler. Örneğin; Top limit 10 olarak belirlenir ise size gönderilen raporda ilk 10 kayıt listelenecektir.
Zamanlanmış Rapor PDF Rapor Raporların Mail Gönderilmesi